Huur per gemeente › Amsterdam
Amsterdam heeft 931.298 inwoners en 480.852 woningen. Zo ziet de huurmarkt eruit volgens het CBS:
| Cijfer | Amsterdam | Landelijk |
|---|---|---|
| Huurwoningen | 70% | 43% |
| waarvan corporatie | 40% | 28% |
| waarvan particulier/overig | 30% | 14% |
| Gem. WOZ-waarde | € 498.000 | € 378.703 |
Bereken in 2 minuten je maximale huur volgens het woningwaarderingsstelsel 2026. Gratis en zonder account. De uitkomst is een indicatie; alleen de Huurcommissie stelt bindend vast.
Doe de gratis huurcheckBekijk Amsterdam op de huurkaart| Wijk | Huurwoningen | Gem. WOZ |
|---|---|---|
| Jordaan | 73% | € 551k |
| Oostelijk Havengebied | 61% | € 620k |
| Landlust | 70% | € 415k |
| Oude Pijp | 75% | € 523k |
| Osdorp-Oost | 75% | € 355k |
| Westlandgracht | 86% | € 352k |
| Middenmeer | 62% | € 569k |
| Staatsliedenbuurt | 70% | € 448k |
| Nieuwe Pijp | 73% | € 498k |
| Scheldebuurt | 70% | € 643k |
| Buitenveldert-West | 61% | € 537k |
| Oostelijke Eilanden/Kadijken | 71% | € 511k |
| Geuzenveld | 72% | € 393k |
| Museumkwartier | 59% | € 1.134k |
| Frankendael | 83% | € 476k |
| IJburg-West | 57% | € 604k |
| Indische Buurt-West | 71% | € 443k |
| Hoofddorppleinbuurt | 61% | € 534k |
| Stadionbuurt | 83% | € 547k |
| Osdorp-Midden | 73% | € 374k |
| Overtoomse Veld | 81% | € 403k |
| Nieuwmarkt/Lastage | 70% | € 582k |
| Banne Buiksloot | 70% | € 396k |
| Oosterparkbuurt | 74% | € 488k |
| Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt | 77% | € 450k |
| Noordelijke IJ-oevers-West | 78% | € 471k |
| Sloten/Nieuw-Sloten | 50% | € 534k |
| De Kolenkit | 81% | € 406k |
| Waterlandpleinbuurt | 70% | € 387k |
| Buikslotermeer | 72% | € 376k |
| Hoofdweg e.o. | 77% | € 431k |
| Haarlemmerbuurt | 70% | € 610k |
| Dapperbuurt | 74% | € 487k |
| Tuindorp Oostzaan | 67% | € 441k |
| De Aker | 46% | € 523k |
| Amsterdamse Poort e.o. | 87% | € 224k |
| Rijnbuurt | 79% | € 487k |
| Slotervaart-Zuid | 81% | € 392k |
| Frederik Hendrikbuurt | 70% | € 465k |
| Gein | 59% | € 328k |
| Indische Buurt-Oost | 77% | € 450k |
| Volewijck | 85% | € 382k |
| De Weteringschans | 62% | € 717k |
| Transvaalbuurt | 75% | € 481k |
| Slotermeer-West | 81% | € 323k |
| Weesperbuurt/Plantage | 67% | € 649k |
| Overtoomse Sluis | 66% | € 559k |
| Zuid Pijp | 85% | € 469k |
| Buitenveldert-Oost | 67% | € 493k |
| Venserpolder | 73% | € 287k |
| Helmersbuurt | 67% | € 628k |
| Van Lennepbuurt | 75% | € 450k |
| Grachtengordel-West | 57% | € 911k |
| Holendrecht | 81% | € 315k |
| IJplein/Vogelbuurt | 80% | € 410k |
| Slotermeer-Noordoost | 74% | € 344k |
| Reigersbos | 65% | € 317k |
| Apollobuurt | 45% | € 1.224k |
| Weesp-Noordwest | 58% | € 374k |
| Bellamybuurt | 76% | € 491k |
| Geuzenbuurt | 68% | € 484k |
| Oostzanerwerf | 54% | € 424k |
| H-buurt | 90% | € 263k |
| Westindische Buurt | 68% | € 517k |
| Grachtengordel-Zuid | 63% | € 933k |
| Bijlmermuseum | 88% | € 268k |
| Slotermeer-Zuidoost | 76% | € 341k |
| Omval/Overamstel | 76% | € 514k |
| Geerdinkhof/Kantershof | 42% | € 363k |
| Slotervaart-Noord | 67% | € 428k |
| IJburg-Zuid | 57% | € 624k |
| Zeeburgereiland/Bovendiep | 80% | € 388k |
| Van Galenbuurt | 77% | € 413k |
| Erasmuspark | 56% | € 426k |
| Ganzenhoef e.o. | 72% | € 362k |
| Weesperzijde | 62% | € 585k |
| K-buurt | 70% | € 352k |
| Burgwallen-Nieuwe Zijde | 79% | € 520k |
| IJselbuurt | 83% | € 489k |
| Burgwallen-Oude Zijde | 81% | € 540k |
| Chassébuurt | 72% | € 514k |
| Elzenhagen | 77% | € 372k |
| Zuidas | 82% | € 611k |
| Weesp Binnenstad/Zuid | 46% | € 489k |
| Da Costabuurt | 68% | € 559k |
| Willemspark | 51% | € 1.155k |
| De Punt | 66% | € 321k |
| Amstel III/Bullewijk | 100% | € 202k |
| Houthavens | 50% | € 821k |
| Schinkelbuurt | 73% | € 516k |
| Betondorp | 81% | € 438k |
| Tuindorp Nieuwendam | 79% | € 431k |
| Aetsveld/Oostelijke Vechtoever | 29% | € 477k |
| Bloemendalerpolder | 4% | € 800k |
| Nellestein | 58% | € 312k |
| Kadoelen | 34% | € 633k |
| Centrale Markt | 62% | € 525k |
| Sloterdijk Nieuw-West | 89% | € 298k |
| Vondelparkbuurt | 56% | € 1.082k |
| Waterland | 23% | € 971k |
| Tuindorp Buiksloot | 81% | € 415k |
| Driemond | 39% | € 482k |
| Prinses Irenebuurt e.o. | 24% | € 1.064k |
| Sloterdijk-West | 85% | € 564k |
| Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk | 8% | € 908k |
| IJburg-Oost | 32% | € 639k |
| Lutkemeer/Ookmeer | 30% | € 787k |
| Noordelijke IJ-oevers-Oost | 89% | € 318k |
| Havens-West | onbekend | onbekend |
| Coenhaven/Minervahaven | onbekend | onbekend |
Wat huurders hier echt betalen tonen we pas als er 5 of meer huren anoniem gedeeld zijn.
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (CC-BY 4.0), via PDOK. Landelijk = gemiddelde van alle gemeenten, gewogen naar woningvoorraad. Privacy